Manşet Haberleri

İstanbul’a kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji’nin yaptığı son dakika hava durumu uyarısına göre Marmara Bölgesi’nde, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. CNN Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, kuvvetli yağışın su baskınlarına neden olabileceğini yönünde uyarıda bulundu.

Marmara Bölgesi’nde, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde öğleden itibaren kuvvetli sağanak öngörülüyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede parçalı ve yer yer çok bulutlu hava bekleniyor.

Sabah, Trakya ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Yağışların öğleden itibaren İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor.

RÜZGAR ORTA KUVVETTE ESECEK

Bölgedeki hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olması bekleniyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeybatıdan orta kuvvette, yağıştan sonra hafif eseceği tahmin ediliyor.

SEL, SU BASKINI, YILDIRIM VE DOLU YAĞIŞI RİSKİ UYARISI

Kuvvetli sağanak nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı riski, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

PROF. DR. ORHAN ŞEN: SU BASKINLARINA DİKKAT

CNN Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Twitter’dan yaptığı uyarıda ”Bugün öğlen ve öğleden sonra daha çok İstanbul’un Anadolu Yakası’nda olmak üzere Trakya ve Kocaeli civarında kısa süreli kuvvetli yağmur su baskınlarını oluşturabilir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir