Manşet Haberleri

Hakim tepki gösterdi: ‘Senin gibi sanığı da ilk kez görüyorum’

Üniversite öğrencisi Hakan T., İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya hesabında hakaret ettiği gerekçesiyle aldığı 7 bin 80 TL cezaya itiraz etti. Hakim, “Küfretmişsin, alenen hakaret etmişsin. Bir de ‘Bana ceza vermeyin’ diyerek pazarlık yapıyorsun. 30 yıllık hakimim senin gibi sanığı da ilk kez görüyorum” dedi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından üniversite öğrencisi Hakan T. hakkında, 29 Mart’ta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Soruşturma sonunda Hakan T. hakkında, ‘kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret’ suçundan 1 yıl 2 aydan, 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kayseri 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında sanık Hakan T., hazır bulundu.

Bakan Soylu’ya hakaret etmek istemediğini öne süren Hakan T., “Eleştiri yapmak istedim. Kastettiğim kişi Süleyman Soylu değildi. Eleştirinin dozunu kaçırdım. Yapmamam gereken bir olaydı. Gaza geldim. Pişmanım” dedi.

Hakan T.’ye, ‘kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret’ suçundan 354 adli gün karşılığı 7 bin 80 TL ceza verildi. Hakim, sanığın sabıkasız olması nedeniyle hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. Karar sonrası Hakan T., “Bana ceza vermeyin, ödeyemem” dedi.

Mahkeme hakimi Birol Küçük ise Hakan T.’ye, “Küfretmişsin, alenen hakaret etmişsin. Bir de ‘Bana ceza vermeyin’ diyerek pazarlık yapıyorsun. Sana birisi küfretse, ceza vermeyecek miyiz? 30 yıllık hakimim senin gibi sanığı da ilk kez görüyorum” tepkisini gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir