DünyaGündemManşet HaberleriSiyaset

Financial Times’a o fotoğraf yüzünden tepki yağdı!

Dünyanın önde gelen yayın kuruluşlarından Financial Times, haberinde Biden ve Erdoğan’ın tepki çeken bir fotoğrafını kullandı. Fotoğraf Twitter’da gündem oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı İsmail Cesur, “Sonuna kadar arkandayız Erdoğan” dedi.

Financial Times gazetesi Nato görüşmelerinin haberinde Biden’la selamlaşmak için Erdoğan’ın ayağa kalkarken görntülenen fotoğrafı kullandı. Fotoğraf, Twitter’da “fotoğrafın kötü niyetli olduğu” ve “algı oluşturmak istendiği” tepkisi aldı.

Erdoğan’ın danışmanlarından İsmail Cesur, söz konusu fotoğraf üzerinden Financial Times’a yönelik olarak, “Tek başına Financial Times’ın onca NATO fotoğrafı içinden bütün gün üzerinden algı yapılmaya çalışılan bu fotoğrafı kullanması bile, Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesinin ne boyutta ve hangi arenalarda olduğunu gösteriyor. Sonuna kadar arkandayız dünya lideri” diye yazdı.

Ak Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız ise “Financial Times’la aynı noktada duran, kendi kendini aşağılamayı görev edinen, sözde özgür, özde müstemleke zihinli medya. Bir yandaşlık teranesidir tutturanlara soralım bu halde; siz kime yandaşsınız?” diye yazdı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener ise Twitter üzerinden, “Batı medyası, FETÖ’cüler, PKK yardakçıları, içerideki saman kafalılar, troller; Biden’in selamlaşmak için geldiğinde Erdoğan’ın ayağa kalkma anına dair ve o andaki gerçekliği yansıtmayan fotoğraf karesi üzerinden Türkiye hakkında algıya muhtaç hale gelmiş. Bu dert onlara yeter” açıklamasında bulundu.


Haber: Elif Önder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir