GündemManşet HaberleriSağlık

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı randevu alma telefon numarası ve e-Devlet, MHRS ekranları araştırılıyor. Korona virüs aşı programında şimdi de işçi ve memurlar için randevu alımı başladı. Aşı sırası gelen vatandaşlar ‘Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır?’ sorusuna yanıt arıyorlar. Aşı randevu telefon ve internet üzerinden alınabiliyor. Aşı randevusu telefon numarası kaç?

MHRS AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

İnternetten randevu almak için öncelikle MHRS Web sayfasına girmelisiniz. Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

Coronavirüs aşısı randevusu için, sisteme giriş yapıldıktan sonra “Hastane randevusu al” seçeneği üzerinden “Genel Arama” ardından “Covid-19 aşı” seçeneğini tıklayarak gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor.

MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevusu alabilirsiniz.

Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.

HAFTA SONU VE MESAİ SAATLERİ DIŞINDA AŞI RANDEVUSU ALINIR MI?

Sağlık Bakanlığı’nın Twitter hesabından aşı randevularıyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Covid-19 aşısını mesai saatleri dışında ve hafta sonu da tüm hastanelerden randevu alarak yaptırabilirsiniz. Aşı sıranızı kontrol etmek ve randevu almak için enabiz.gov.tr ile mhrs.gov.tr adreslerini ziyaret edebilir veya uygulamalarını kullanabilirsiniz.” denildi.

https://www.mhrs.gov.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir