Manşet Haberleri

Milletvekili ve kardeşine suikast hazırlığı!

Terör örgütü PKK/KCK adına eylem yapmak üzere Suriye’den gönderilen S.P. isimli terörist, Şanlıurfa’da yakalandı. S.P.’nin, örgüt tarafından AK Partili Şanlıurfa milletvekili ve kardeşine yönelik eylem yapmak üzere gönderildiğini itiraf öğrenildi. Öte yandan devam eden operasyonlarda örgüt mensubuna yardım eden 23 kişi gözaltına alındı.

Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK terör örgütü adına eylem yapmak üzere Suriye’den gönderilen S.P. isimli terörist, Birecik ilçesinde yakalandı. Suriye’de terör örgütünün kontrolündeki Ayn el-Arab’dan yasa dışı yollarla Türkiye’ye gelen PKK’lı teröristin, AK Parti Şanlıurfa milletvekili ve kardeşine yönelik eylem yapmak üzere gönderildiğini, bu eylemi gerçekleştirmek için ‘milis ağı’ oluşturduğu sırada yakalandığını itiraf ettiği öğrenildi.

GÖZALTI SAYISI 23’E YÜKSELDİ

Terör örgütü PKK/KCK adına, AK Parti’li Şanlıurfa milletvekili ve kardeşine yönelik eylem yapmak üzere Suriye’den gönderilen ve Birecik ilçesinde yakalanan, ‘Azad Pirsus’ kod adlı S.P. isimli teröristin tutuklandığı öğrenildi. Terörist ile irtibatlı, gözaltındaki 9 kişinin ifadelerinin ardından soruşturmanın genişletildiği ve bu kişilerle hareket eden 14 şüphelinin daha polis operasyonlarıyla yakalandığı belirtildi.

Şüphelilerin adresleri ile gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda; M16 piyade tüfeği, 2 kalaşnikof piyade tüfeği, 3 el bombası, 10 şarjör ve 1 termal dürbün ele geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir