Siyaset

Adalet Bakanı Gül: Türkiye son 19 yılda kesintisiz reform iradesiyle çağ atladı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ​dördüncü yargı paketinin Meclis Başkanlığı’na sunulması sonrası yaptığı açıklamada “Daha kaliteli, daha öngörülebilir ve daha erişilebilir adalet hizmetleri yolunda Türkiye son 19 yılda kesintisiz reform iradesiyle çağ atladı” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, dördüncü yargı paketinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunulması sonrası kişisel Twitter hesabında paylaşımda bulundu.

“Yargı reformumuzun odağında vatandaş memnuniyeti, temelinde Edirne’den Kars’a 84 milyonun ortak beklenti ve iradesi var. Bugün Meclise sunulan dördüncü yargı paketi de aynı iradenin ürünüdür” diyen Gül, şöyle devam etti:

“Bu anlayış; iyi, doğru ve istikrarlı bir uygulama için de önemli bir kaynak olmalıdır. Daha kaliteli, daha öngörülebilir ve daha erişilebilir adalet hizmetleri yolunda Türkiye son 19 yılda kesintisiz reform iradesiyle çağ atladı. Reform irademiz milletin yargı adaletinden beklentileri ve çağın ihtiyaçları doğrultusunda daha da güçlenerek devam ediyor, devam edecek.

‘ŞİMDİ, 5. YARGI PAKETİ İÇİN KOLLARI SIVAMA VAKTİ’

İnsan haklarına dayalı hukuk devleti perspektifiyle hazırlanan dördüncü yargı paketi ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Herkes için güven veren hukuk amacımızın tüm milletvekillerince destekleneceğine inanıyorum. Şimdi, beşinci yargı paketi için kolları sıvama vakti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir